Яка відповідь є правильною?

  • Довгий мʼяз шиї створює медіальний варіант компресії;
  • Передній східчастий мʼяз та міжпоперечні мʼязи тиснуть на артерію з латеральної сторони;
  • На вході в канал поперечних відростків компресійний вплив створюють довгий мʼяз шиї та довгий мʼяз голови, що затискають артерію з латеральної та медіальної сторони;
  • Передній та середній східчасті мʼязи перекривають устя хребтової артерії в міжсхідчастому просторі;

Динамічна позиційна компресія хребтової артерії в сегменті V1-V2

Хребтова артерія є однією з основних магістральних артерій, що постачають кров'ю головний мозок. Вона відходить від дуги аорти, входить у поперечний отвір V шийного хребця та проходить через поперечний отвір усіх шийних хребців до черепа.

На рівні сегментів V1-V2 (у місці входу артерії в канал поперечного отвору V шийного хребця) вона може зазнавати динамічної позиційної компресії, що призводить до виникнення синдрому хребетної артерії (вертебробазилярної недостатності).

Динамічна позиційна компресія виникає внаслідок зміщення м'язів, які оточують артерію, при певних рухах голови та шиї. Розглянемо, які м'язи можуть створювати таку компресію:

Довгий м'яз шиї розташовується медіально до хребтової артерії і може створювати компресію з медіальної сторони.

Передній східчастий м'яз і міжпоперечні м'язи розташовуються латерально до артерії і можуть тиснути на неї з латеральної сторони.

Довгий м'яз голови також розташовується латерально до артерії і може створювати компресійний вплив разом із довгим м'язом шиї.

Таким чином, з перерахованих варіантів найбільш правильною відповіддю є:

На вході в канал поперечних відростків компресійний вплив створюють довгий м'яз шиї та довгий м'яз голови, що затискають артерію з латеральної та медіальної сторони.

Розуміння ролі м'язів у динамічній позиційній компресії хребтової артерії має важливе значення для діагностики та лікування синдрому хребетної артерії. Застосування мануальної терапії, спрямованої на розслаблення та нормалізацію тонусу цих м'язів, може бути ефективним методом запобігання та лікування вертебробазилярної недостатності.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *