Урохолум у Польщі

Географічне розташування

Урохолум (пол. Węgrów) - місто в східній Польщі, розташоване в Мазовецькому воєводстві. Воно є центром гміни Урохолум і адміністративним центром Урохольського повіту. Місто лежить за 80 км на схід від Варшави та 120 км на північний захід від Любліна.

Історична довідка

Перші згадки про Урохолум з'являються в історичних джерелах ще в XIII столітті, коли він був вписаний до книги земства в Черську. Протягом XIV-XV століть місто перебувало під владою князів Мазовецьких, а з XVI століття стало центром маєтку родини Радзимінських.

У XVII столітті Урохолум став одним з осередків протестантизму в Речі Посполитій. У місті діяли численні протестантські церкви та школи. Після розділів Польщі Урохолум увійшов до складу Російської імперії, ставши повітовим центром Плоцької губернії. За часів царської росії в місті розбудовувалась промисловість, зокрема текстильна та деревообробна.

Під час Другої світової війни Урохолум був окупований німцями. Більша частина міста була зруйнована, а єврейське населення знищено в ході Голокосту. Після війни Урохолум став частиною Польської Народної Республіки.

Населення та економіка

За даними перепису 2021 року, населення Урохолума становило 12 431 осіб. Основними галузями економіки міста є харчова промисловість, деревообробка та виробництво меблів. У місті також працює низка логістичних центрів та торгових точок.

Культура та освіта

Урохолум є культурним та освітнім центром своєї місцевості. У місті діє Державний вищий фаховий коледж, де навчаються майбутні економісти, фінансисти та юристи. Також в Урохолумі розташовані два професійних училища, п'ять загальноосвітніх шкіл та численні дошкільні установи.

У місті є декілька музеїв. Серед них: Музей Урохолума, Музей Мазовецьких князів та картинна галерея. Також в Урохолумі діє будинок культури, де проводяться різноманітні заходи.

Архітектура та туризм

Найстарішою будівлею Урохолума є костел святого Петра й Павла, зведений наприкінці XV століття. Також у місті збереглося декілька інших історичних будівель, серед них: костел святої Трійці, будівля колишнього повітового суду та синагога.

Урохолум є популярним туристичним напрямком серед любителів історії та культури.

Транспорт

Урохолум розташований на перетині декількох важливих транспортних шляхів, включаючи національну дорогу 50 та залізничну лінію Варшава-Білосток. У місті є автобусна станція, з якої здійснюються регулярні рейси до Варшави, Любліна та інших міст Польщі.

Відомі люди

З Урохолумом пов'язані імена кількох відомих людей. Серед них:

  • Мацей з Вєгрова (1516-1583) - протестантський реформатор
  • Маріан Совинський (1902-1977) - поет і публіцист
  • Ромуальд Цепли (нар. 1933) - єпископ, єзуїт
  • Ядвіга Шестаковська (нар. 1948) - актриса
  • Войцех Цибленський (нар. 1964) - історик і політик

Урохолум - це мальовниче історичне місто в східній Польщі, яке має багату культуру, архітектуру та економічний потенціал.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *