Яка відповідь є правильною?

  • дуже високий ризик переломів (FRAX)
  • остеопороз (ДРА: T\u003d-2,5 чи Z\u003d-2,0)
  • високий ризик переломів (FRAX) + низька МЩКТ (остеопенія)
  • перелом стегнової кістки чи хребця

Покази для ініціації антиостеопоротичного лікування

Остеопороз є серйозним і поширеним захворюванням, яке супроводжується різким зниженням щільності і якості кісткової тканини, що призводить до підвищеного ризику переломів. Лікування остеопорозу важливо починати на ранній стадії, коли можна сповільнити процес руйнування кісток та зменшити ризик ускладнень. Тому, в яких випадках показане антиостеопоротичне лікування?

Дуже високий ризик переломів, визначений за допомогою FRAX (алгоритм розрахунку ризику перелому) - один з головних показників для початку антиостеопоротичної терапії. FRAX враховує різні фактори, такі як вік, стать, історію перелому, показники щільності кісток та інші, для визначення загального ризику перелому за наступні 10 років. Якщо цей ризик є дуже високим, можливо, вибір лікаря складеться на користь антиостеопоротичного лікування.

Інший важливий показник - діагноз остеопорозу, який встановлюється при наявності значення T-скора -2,5 або менше, або Z-скора -2,0 і менше за даними денситометрії. Остеопороз вказує на значне втрату маси кісток та підвищений ризик перелому.

Високий ризик перелому за даними FRAX в поєднанні з низькою щільністю мінеральних кісток, що називається остеопенією, також може бути показанням для початку антиостеопоротичного лікування. Остеопенія вказує на менш виражене зменшення щільності кісток, ніж при остеопорозі, але все одно може бути супроводжена підвищеним ризиком перелому.

Нарешті, перелом стегнової кістки або хребця може бути активним показником для початку антиостеопоротичного лікування. Ці переломи свідчать про вже наявний ризик втрати щільності кісток та вказують на необхідність негайного втручання для запобігання новим ускладненням.

Таким чином, маючи на увазі всі вищезазначені фактори, наибільш правильним варіантом для ініціації антиостеопоротичного лікування є: високий ризик переломів (FRAX) + низька МЩКТ (остеопенія).

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *