Яка відповідь є правильною?

  • З особливостями фармакокінетики нефракціонованого та низькомолекулярних гепаринів
  • Із зменшеними дозами гепаринів протягом перших 7-10 днів
  • З пролонгованою паліативною хіміотерапією
  • Із обмеженою мобільністю пацієнтів після виписки зі стаціонару

Фармакопрофілактика венозної тромбоемболії у онкохворих: доцільність подовженої терапії до 4 тижнів

Венозна тромбоемболія (ВТЕ) залишається серйозним ускладненням у хворих із злоякісними новоутвореннями. Протягом останніх десятиліть фармакологічна профілактика ВТЕ стала стандартом медичної допомоги у цієї категорії пацієнтів. У той же час тривалість фармакопрофілактики залишається предметом дискусій.

У минулому фармакопрофілактика ВТЕ у хворих з пухлинами проводилася протягом 7-10 днів після хірургічного втручання або до стабілізації онкологічного захворювання. Однак численні дослідження продемонстрували подовжений ризик ВТЕ у онкологічних пацієнтів, особливо протягом перших 4-6 тижнів після встановлення діагнозу.

Доцільність продовженої фармакопрофілактики ВТЕ до 4 тижнів у хворих із злоякісними пухлинами обумовлена такими факторами:

Фармакокінетика препаратів

Нефракціонований гепарин, який раніше широко застосовувався для профілактики ВТЕ, має короткий період напіввиведення (1-2 години). Це вимагає частого введення препарату, що не завжди зручно для пацієнтів. Низькомолекулярні гепарини (НМГ) мають більш тривалий період напіввиведення (12-24 години), що дозволяє проводити ін'єкції 1 раз на добу. Однак навіть НМГ вимагають повторних введень протягом 7-10 днів.

Пролонгована паліативна хіміотерапія

Більшість хворих із злоякісними пухлинами отримують хіміотерапію протягом тривалого періоду. Хіміотерапевтичні препарати можуть спричиняти пошкодження ендотелію судин і порушувати систему згортання крові, що підвищує ризик ВТЕ. Тому фармакопрофілактика ВТЕ повинна тривати протягом усього періоду хіміотерапії.

Обмежена мобільність пацієнтів

Після виписки зі стаціонару пацієнти з онкологічними захворюваннями часто мають обмежену мобільність через хіміотерапію або хірургічне втручання. Оскільки нерухомість є одним з основних факторів ризику ВТЕ, фармакопрофілактика повинна тривати до тих пір, поки пацієнти відновлять повноцінну рухову активність.

Таким чином, фармакопрофілактика венозної тромбоемболії у онкохворих повинна тривати протягом 4 тижнів, оскільки це відповідає фармакокінетиці препаратів, тривалості паліативної хіміотерапії та обмеженій мобільності пацієнтів.

Найбільш правильним варіантом відповіді з переліку, наведеного вище, є: З особливостями фармакокінетики нефракціонованого та низькомолекулярних гепаринів.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *