Яка відповідь є правильною?

  • 800–2000 МО/д з жовтня по квітень
  • 400–800 МО/д з жовтня по квітень
  • 1000–2000 МО/д протягом року
  • 800–2000 МО/д протягом року

Профілактична доза холекальциферолу для здорових осіб дорослого віку без наявності захворювань (2023)

Вітамін D є одним з найважливіших для здоров'я вітамінів, що відіграє значущу роль в багатьох процесах в організмі людини. Дефіцит цього вітаміну може призводити до різноманітних проблем зі здоров'ям, таких як остеопороз, м'язова слабість, а також погіршення функціонування імунної системи.

Згідно з Консенсусом українських експертів, профілактична доза холекальциферолу, яка може бути рекомендована здоровим особам дорослого віку без наявності захворювань та станів, що впливають на метаболізм вітаміну D, становить 800-2000 МО/д з жовтня по квітень. Цей період обрано з огляду на те, що восени-весною у більшості регіонів України людина отримує недостатню кількість природного сонячного випромінювання, яке допомагає виробляти вітамін D у шкірі.

Таким чином, щоби забезпечити достатній рівень вітаміну D в організмі, рекомендовано приймати холекальциферол у дозі від 800 до 2000 МО/д вже з жовтня по квітень. Ця доза є оптимальною для підтримки здоров'я кісткової системи, м'язів та імунної системи в цей період обмеженого доступу до сонячного світла.

Особливу увагу слід приділити вибору якісного препарату холекальциферолу, його дозуванню і методу прийому, оскільки велика кількість вітаміну D може бути шкідливою для здоров'я. Рекомендується консультуватися з лікарем перед початком вживання будь-яких лікарських засобів.

Отже, найбільш правильний варіант відповіді на запитання щодо профілактичної дози холекальциферолу для здорових осіб дорослого віку без наявності захворювань це 800-2000 МО/д з жовтня по квітень.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *